Profilaktyka a ochrona środowiska

Czy możemy mówić o działaniach profilaktycznych, których celem jest ochrona środowiska? Odpowiedź jest oczywiście, twierdząca. Badanie osadów ściekowych powstałych na skutek aktywności przemysłowej, nieustanna i wnikliwa kontrola jakości wody, gleby oraz powietrza, niezaśmiecanie przestrzeni okołoziemskiej – to kilka z najistotniejszych kwestii, jakich możemy bez większego problemu podejmować się, na co dzień.

Każdy, kto kocha przyrodę, powinien zadbać o jej ochronę także w swoim otoczeniuZasadność takich postępowań jest na wskroś oczywista. Odpowiedzialność, jaką ponosimy za naszą planetę, różnorodność form życia oraz za nas samych – jest niewątpliwa. Czy jednak jednostkowe działania mają jakiś głębszy sens? Oczywiście, że tak, ponieważ suma działań pojedynczych jednostek przekłada się na globalny efekt.

Woda, gleba, powietrze, surowce naturalne i im podobne to nieprzecenione dobro, nasze wspólne dobro. W takiej sytuacji nie pozostaje nam chyba nic innego, jak podjąć wszelkie możliwe działania, dzięki którym będziemy w stanie, zapewnić dobre i godne warunki do życia tak obecnym jak i przyszłym pokoleniom.

Reklamy

1 komentarz do “Profilaktyka a ochrona środowiska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s