Dlaczego przedsiębiorstwa muszą inwestować w ochronę środowiska

Każda prywatna osoba i każda firma, przedsiębiorstwo, korzystają ze środowiska w zakresie zużycia wody, energii, jednocześnie produkując ogromne ilości odpadów, śmieci i ścieków. Nasze środowisko nie jest w stanie pomieścić tysięcy ton różnych substancji, które działają niszcząco na naturę. Dlatego nadrzędną sprawą każdej firmy, a szczególnie produkcyjnej, powinna być ochrona środowiska w przedsiębiorstwie.

Wbrew pozorom zanieczyszczenia powietrza są równie niebezpieczne jak groźne związki w wodzieOd kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, sprawa ochrony środowiska jest priorytetowa, za nie spełnianie warunków określonych ministerialnymi rozporządzeniami, grożą wysokie kary, wzmożone kontrole, utrudniony dostęp do korzystnych kredytów, odmowa dofinansowania projektów. Media bardzo często pokazują nam spektakularne łamanie prawa przez firmy produkcyjne, które zanieczyszczają środowisko ściekami z produkcji, nie dbając o ich odpowiednie odprowadzenie. Aby ścieki mogłyby bezpiecznie odprowadzane, konieczna jest szczegółowa analiza ścieków – ta wiedza jest niezbędna do prawidłowego ich odprowadzania, powinno przeprowadzać się okresowe badanie osadów ściekowych – mogą w ściekach zachodzić różne, niekorzystne dla środowiska reakcje chemiczne.

Mimo dotkliwych kar, znajdziemy w Polsce wiele firm, które w ogóle nie stosują żadnego odprowadzenia ścieków produkcyjnych, wylewając je wprost na pola, łąki, a takie nieodpowiedzialne działania prowadzą do degradacji środowiska, tym samym urodzajne ziemie doprowadzić do roli nieużytków. Ochrona środowiska w firmie musi być jednym z najważniejszych działań każdego przedsiębiorstwa. Odbudowa zniszczonego ekosystemu trwa dziesiątki, setki lat, a czasem jest po prostu niemożliwa do zrealizowania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s